DWUDNIOWE

Zwiedzanie z przewodnikiem Opole –    Amfiteatr Tysiąclecia , Wieża Piastowska , Kościół oo. Franciszkanów   Św. Trójcy, Rynek wraz z Ratuszem i Aleją Gwiazd Polskiej Piosenki , Wzgórze Uniwersyteckie. Brzeg -Brama  Odrzańska,  Renesansowy Zamek Piastów Śląskich, zwany „Śląskim  Wawelem” , Muzeum Piastów Śląskich Kościół Podwyższenia Krzyża Św .Gimnazjum Piastowskie , Gotycki kościół  św. Mikołaja .  Niemodlin –     zwiedzanie Zamku w Niemodlinie .  Przejazd z Niemodlina do Mosznej zwiedzanie „bajkowego” Zamku i Parku w Mosznej  . Nysa –  Kościół św. Jakuba i św. Agnieszki („Nyska Katedra ) ,Dwór i Pałac Biskupi ,Fontanna Trytona, Dom Wagi Miejskiej, Bastion św. Jadwigi,Piękna Studnia”. Otmuchów – zespół zamkowy (Zamek Biskupi; Pałac – Zamek Dolny; Studnia Tatarska ,Kościół św. Mikołaja.

DZIEŃ I
Wyjazd w godzinach porannych
Licheń : Las Grąblińsli – Droga Krzyżowa , Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Obiadokolacja, nocleg .

DZIEŃ II
Śniadanie , wyjazd w kierunku Niepokalanowa.
Niepokalanów : Bazylika NMP , Panorama Tysiąclecia , Kaplica św. Maksymiliana. Obiadokolacja , nocleg .

DZIEŃ III
Śniadanie , przejazd do Warszawy.
Warszawa : Stare Miasto ( zwiedzanie z przewodnikiem ), czas wolny , przejazd do Kościoła św.Stanisława Kostki na grób św. Jerzego Popiełuszki.
Powrót w późnych godzinach wieczornych.

Dzień I 
Kazimierz Dolny – atrakcyjny 4 godzinny program zwiedzania z przewodnikiem zabytkowych kamienic i kościołów. Kościoła Reformatorów do którego prowadzą ukryte schody liczące kilkaset lat i góry Trzech Krzyży ze wspaniałą panoramą miasta.
Po długim spacerze popłyniemy w rejs statkiem po Wiśle, a następnie wybierzemy się na rajd melaksami do zabytkowych spichlerzy i lessowego wąwozu.
Przejazd do pensjonatu i obiadokolacja.

Dzień II :
Śniadanie i przejazd do Sandomierza
Zwiedzanie z przewodnikiem trasy „ Śladami Ojca Mateusza ” – Brama Opatowska, Lochy Sandomierskie z XV w. , Dziedziniec Zamkowy , Ucho Igielne, Kościół św. Jakuba z 1226 r., Wąwozy lessowe Sandomierza ( ok. 4 godz.) Po zwiedzaniu czas wolny na rynku. ( można odwiedzić wystawę figur woskowych „Świat Ojca Mateusza” .

Dzień I
Przejazd autokarem w okolice Lublina, Muzeum Zamojskich w Kozłówce, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

Dzień II 
Śniadanie i przejazd do Lublina Zwiedzanie z przewodnikiem – zabytkowych kamienic , kościołów  i obiektów starego miasta Lublina , Muzeum w Majdanku na terenie byłego obozu śmierci .Przejazd do hotelu i obiadokolacja. 

Dzień III
Śniadanie i przejazd do Nałęczowa. 
Zwiedzanie zabytków uzdrowiska w Nałęczowie , spacer po Parku Zdrojowym na którego terenie mieści się Pałac Małachowskich-obecnie Muzeum B.Prusa i kawiarnia pałacowa, Stare Łazienki, pijalnia wód i czekolady w różnych smakach, Żródło Miłości oraz Ławeczka B.Prusa. Powrót do domu w godzinach wieczornych.