DWUDNIOWE

Zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem – Szlakiem Krasnali:
–  Hydropolis
– Ostrów Tumski
– Ogród Botaniczny
– Ostrów Piaskowy i Ossolineum
– Stare Jatki i Rynek
– Hala Stulecia
– Pokaz Fontanny Multimedialnej -Ogród Japoński
– ZOO -Afrykarium

Dzień I
Kazimierz Dolny –  Zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowych kamienic i kościołów. Kościoła Reformatorów do którego prowadzą ukryte schody liczące kilkaset lat i góry Trzech Krzyży ze wspaniałą panoramą miasta, spacer po lessowym wąwozie i rejs statkiem po Wiśle.
Dzień II
Sandomierz-Zwiedzanie z przewodnikiem min; trasy ,, Śladami Ojca Mateusza’’- Brama Opatowska, Lochy Sandomierskie z XV w. , Dziedziniec Zamkowy , Ucho Igielne, Kościół św. Jakuba z 1226 r., Wąwozy lessowe Sandomierza

Dzień I
Zamek Dunajec w Niedzicy, rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim, spacer po Zaporze, Góra Wdżar — tor saneczkowy.
Dzień II
Spływ przełomem Dunajca, wjazd wyciągiem krzesełkowym na Palenicę, spacer po Szczawnicy.

Dzień I :
Czechy – Agerszpach z przewodnikiem : Przepiękne, unikalne Skalne Miasto. Formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez Naturę. 100 metrowe skalne ściany sprawiają często monumentalne wrażenie. Znajdziemy tutaj skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni otoczone różnobarwną roślinnością oraz górne jeziorko gdzie ciekawą atrakcją jest przepływ wieloosobowymi tratwami.
Kudowa Zdrój :spacer po Parku Zdrojowym – czas wolny, obiadokolacja.

Dzień II :
Śniadanie
Wyjazd do Pragi :
zwiedzanie z przewodnikiem –  Stare Miasto, Hradczany, Zamek Królewski, Loreta, Katedra Św. Wita, Bazylika Św. Jerzego, Mala Strana, Most Karola, Rynek Staromiejski z zegarem Orloj, Vaclawskie Namesti, powrót do ośrodka, obiadokolacja.

Dzień III :
Śniadanie
Kłodzko:  Twierdza Kłodzko- zwiedzanie z przewodnikiem w charakterze lekcji żywej historii ,,Gra o Tron”, która rozgrywa się w pruskiej fortecy z XVIII wieku i przenosi uczestników do okresu Wojen Śląskich w latach 1740 – 1763 ( czas zwiedzania ok.3,5 godziny ), czas wolny , powrót do domu w godzinach wieczornych.

Puławy – zwiedzanie min:
Pałac Czartoryskich  – wspaniała budowla udostępniona dla turystów, z otaczającym parkiem krajobrazowym .

Domek Gotycki – ciekawa budowla w parku pałacowym

Świątynia Sybilli – piękna budowla powstała w kształcie rotundy z kolumnami, stojąca w parku pałacowym, to Muzeum Izabeli Czartoryskiej, Sybilla to najpopularniejszy i najpiękniejszy obok pałacu obiekt w zespole pałacowym, a przy tym pierwsze muzeum w Polsce

 Brama Rzymska w parku pałacowym

Kazimierz Dolny – atrakcyjny  program zwiedzania z przewodnikiem zabytkowych kamienic i kościołów. Kościoła Reformatorów do którego prowadzą ukryte schody liczące kilkaset lat i góry Trzech Krzyży ze wspaniałą panoramą miasta.

Po długim spacerze popłyniemy w rejs statkiem po Wiśle, następnie udamy się do zabytkowych spichlerzy i lessowego wąwozu.

Sandomierz  – zwiedzanie z przewodnikiem min: trasy „ Śladami Ojca Mateusza ” – Brama Opatowska, Lochy Sandomierskie z XV w. , Dziedziniec Zamkowy , Ucho Igielne, Kościół św. Jakuba z 1226 r., Wąwozy lessowe Sandomierza .

Dzień I
Arboretum –  Ogród Botaniczny i Zamek w Krasiczynie ( zwiedzanie z przewodnikiem ) . Obiadokolacja.

Dzień II
Śniadanie
Zwiedzanie z przewodnikiem  zabytkowych i ciekawych miejsc Przemyśla: Archikatedra Rzymskokatolicka z XV i XVI w. , Stare Miasto , Rynek , Forty , Mury Miejskie z XVI i XVII w , Muzeum Dzwonów i Fajek . Obiadokolacja.

Dzień III
Śniadanie i wyjazd do Łańcuta
Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku w Łańcucie . Powrót do domu w godzinach wieczornych.

Dzień I
Wyjazd w godzinach rannych w kierunku Kórnika. Zamek w Kórniku – zwiedzanie z przewodnikiem ,spacer po ogrodach zamkowych – Arboretum, przejazd na obiadokolację, zakwaterowanie( okolice Biskupina),wieczorem spotkanie przy ognisku z Legendami Pałudzkimi .

Dzień II
Śniadanie
Gniezno- zwiedzanie z przewodnikiem zabytków miasta np. Katedra Gnieźnieńska , Muzeum Początków Państwa Polskiego , Ostrów Lednicki , obiadokolacja , dyskoteka – wyginamy śmiało ciało lub zabawa terenowa.

Dzień III
Śniadanie
Biskupin: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie – zwiedzanie z przewodnikiem , udział w warsztatach  muzealnych (do wyboru) np: Zostań mieszkańcem pradziejowej osady , Bez gwoździ i śruby? ,Wyrób paciorków , Lepienie naczyń glinianych, Od płacidła do monety. Obiad, wyjazd do domu. Powrót w godzinach wieczornych

Dzień I :
Wyjazd w godzinach porannych.
Góry Stołowe :trasa z przewodnikiem- Błędne Skały , Szczeliniec Wielki , przejazd do Karpacza – Świątynia Wang, czas wolny w centrum Karpacza , obiadokolacja.

Dzień II :
Śniadanie
Wyjazd do Saksonii ( suchy prowiant na drogę ): zwiedzanie z przewodnikiem – Park Narodowy Bastei , Twierdza Konigstein , obiadokolacja.

Dzień III :
Śniadanie
Piechowice : Huta Julia – zwiedzanie z przewodnikiem , Świdnica: Kościół Pokoju ,Dom Dzwonnika – muzeum wystawa , powrót do domu w godzinach wieczornych.

Proponujemy Państwu wyjazd łączący w  sobie zwiedzanie oraz odpoczynek na świeżym powietrzu z dala od miejskiego szumu .

Jastrzębia  Góra jest najdalej na północ wysuniętą częścią Polski , warto zwrócić uwagę na  wyjątkowo malowniczy, wysoki klif oraz panujący mikroklimat .

Zapraszamy Państwa do ośrodka  „SEDNA” w Jastrzębiej Górze

Kompleks wypoczynkowy „Sedna” usytuowany jest w odległości 700 m od morza , na terenach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, w cichej spokojnej okolicy, z dala od zatłoczonego centrum .

Proponowany program :
Dzień I
Wyjazd w godzinach porannych , po drodze do Jastrzębiej Góry  wjeżdżamy do Torunia aby zwiedzić zabytki miasta oraz wziąć udział w warsztatach wyrobu piernika w Muzeum Żywego Piernika .
Następnie udajemy się na kwaterę , obiadokolacja oraz wieczorny spacer nad morze .

Dzień II
śniadanie , po śniadaniu wyjazd autokarem do Gdańska .Tam wraz z przewodnikiem zwiedzimy najważniejsze i najciekawsze zabytki Gdańska .Następnie przejedziemy autokarem na Westerplatte -możliwość przepłynięcia statkiem koszt dodatkowy 20zł
(ponieważ nie wszyscy dobrze znoszą rejs statkiem jest to wariant opcjonalny)
Na Westerplatte zwiedzimy Muzeum oraz zapoznamy się z historią w miejscu w , którym rozpoczęła się II wojna światowa .
Powrót do Jastrzębiej Góry , kolacja , czas wolny

Dzień III
śniadanie , po śniadaniu wyjazd autokarem do Gdyni zwiedzanie z przewodnikiem min:Skwer Kościuszki , historyczny ORP BŁYSKAWICA  oraz Akwarium Gdyńskie Następnie przejedziemy do Sopotu aby pospacerować po sopockim molo oraz mieście. 
Powrót do Jastrzębiej Góry , kolacja , czas wolny

Dzień IV
Aby wycieczka była w pełni udana należy się też dzień odpoczynku i relaksu  dlatego w tym dniu zaplanowaliśmy odpoczynek w Jastrzębiej Górze . Będziemy w tym dniu korzystać z infrastruktury ośrodka oraz więcej czasu spędzimy nad morzem oraz plaży .

Dzień V
śniadanie , po śniadaniu wyjazd do domu .
Po drodze  wraz z przewodnikiem zwiedzamy Zamek Krzyżacki w Malborku  , zjemy obiad i w godzinach wieczornych powrót .